Czym jest kalkulator pożyczki?

Jest to narzędzie zamieszczane na stronie pożyczkodawcy – zawiera informacje o ofercie zależnie od wybranego wariantu pożyczki. Pozwala na szybkie obliczenie rat czy kosztów pożyczki. Ułatwia podjęcie decyzji bez samodzielnego wykonywania skomplikowanych obliczeń.

Co może zawierać kalkulator pożyczki?

- RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
- Prowizja pożyczki,
- Oprocentowanie pożyczki,
- Termin spłat,
- Całkowity koszt pożyczki,
- Wysokość rat (dla pożyczek ratalnych),
- Kalkulatory pożyczeń mogą zawierać dodatkowe informacje takich jak opłata związana z przedłużeniem pożyczki.

Zależnie od pożyczkodawcy, kalkulator może być mniej lub bardziej rozbudowane, a sposób przedstawienia informacji może się różnić.

Gdzie można skorzystać z kalkulatora pożyczki?

Kalkulator pożyczki jest dostępny na stronie internetowej instytucji finansowej. Obecnie większość pożyczkodawców umożliwia wybór oferty za pomocą suwaków, a dane w kalkulatorze zmieniają się wraz ze zmianą położenia suwaków. Użycie kalkulatora pożyczki jest łatwe i intuicyjne.
Informacje zawarte w kalkulatorze pożyczkowym mają charakter informacyjny – należy pamiętać, że mogą się one różnić od ostatecznej oferty.

 

A co w przypadku, kiedy informacje w kalkulatorze pożyczki są niewystarczające?

Porównanie oferty może być utrudnione, kiedy przedstawienie danych różni się, czynniki są nazwane inaczej. Kalkulator pożyczki w takich sytuacjach zamiast ułatwić wybór, może skomplikować sytuację. Dlatego w serwisie szybkiwniosek.pl wszystkie szczegóły oferty są wyjaśnione w jasny i przejrzysty sposób – możesz dowiedzieć się nie tylko informacji o poszczególnych pożyczkodawcach, ale także z łatwością porównasz oferty i wybierzesz najbardziej korzystną dla siebie.