Wróć do listy ofert

Monedo

 • Kwota pożyczki
  1500 PLN
  od 1500 zł do 10000 zł

 • Okres pożyczki
  6 miesięcy
  od 6 do 25 miesięcy

 • Kwota do zwrotu
  1946.84 PLN
  RRSO: 96%

 • Rata pożyczki
  324 PLN
  miesięcznie

Monedo - opinie i oferta pożyczki

Weź pożyczkę

(3 opinie o Monedo)
Maksymalna kwota pożyczki: 10000 PLN

     W Monedo Now pożyczki ratalne (od 6 do 48 rat) oferowane są od 1 500 do 20 000 zł. Firma oferuje zakup na raty w serwisie Allegro.
 

     Monedo Now to stosunkowo nowa marka na polskim rynku. Należy do niemieckiej firmy Kreditech SSL GmbH. Firma ma doświadczenie w rektorze pożyczek pozabankowych – w swoim portfolio ma takie marki jak Zaimo, Pandamaney czy Kredito24. Pod marką Monedo Now oferuje pożyczki ratalne do 20 000 zł nawet na 48 miesięcy.
 

Monedo - Oferta

Pożyczka ratalna w Monedo Now

 

     Firma nie oferuje promocji dla nowych klientów – warunki są stałe. Mondeo oferuje pożyczki od 1 500 zł do nawet 20 000 zł na okres od 6 do 48 miesięcy. Wybierając wariant oferty na stronie, można suwakami wybrać kwotę pożyczki oraz wysokość miesięcznej raty. Okres spłaty, miesięczna rata, odsetki, prowizja oraz całkowita kwota pojawiają się w formie kalkulatora pożyczki.

 

Kto może wziąć pożyczkę w Monedo Now?

 

     Firma dokłada starań, aby proces był szybki i wygodny dla klientów. Dlatego cały proces odbywa się online, a do tego nie ma potrzeby korzystania z komputera – jest stworzony tak, aby z powodzeniem wnioskować o pożyczkę w Monedo także za pośrednictwem tableta lub smartfona.
Jakie warunki należy spełnić, aby wnioskować o pożyczkę?
•    Skończone 18 lat
•    Obywatelstwo polskie
•    Ważny dowód osobisty
•    Konto bankowe (osobiste)

    Wnioskujący jest weryfikowany w bazach dłużników, dlatego negatywny wpis do baz może być przyczyną odrzucenia wniosku. Pożyczkobiorca jest sprawdzany w Rejestrze Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A., Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej S.A., Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., ale negatywna historia kredytowa nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki – ocena wniosku odbywa się na podstawie wielu informacji i zadłużenie nie musi skutkować natychmiastowym odrzucenie  wniosku. Dodatkowo należy pamiętać, że Monedo Now można mieć tylko jedną aktywną pożyczkę – dlatego w trakcie spłaty dotychczasowej pożyczki nie ma możliwości zaciągnięcia następnej pożyczki. Firma nie dzwoni do pracodawcy w celu zweryfikowania informacji zawartych we wniosku.

 

Pożyczka w Monedo Now krok po kroku

 

     W Monedo Now wnioskowanie o pożyczkę jest niezwykle proste. Może je podzielić na trzy kroki:
1.    Złożenie wniosku
Na stronie internetowej monedo.pl/now dostępne są suwaki, w których wybierasz wariant pożyczki. Tutaj podejście jest niestandardowe względem innych chwilówek – do wyboru jest kwota pożyczki oraz wysokość miesięcznych rat, a nie tak jak jest w większości serwisów oferujących pożyczki bankowe – kwota i okres spłaty. W Monedo na podstawie wybranych wariantów określany jest okres spłacania pożyczki, wysokość odsetek, prowizji oraz całkowita kwota do spłaty. Jest to oferta wstępna – firma zastrzega, że na podstawie analizy zdolności kredytowej może zaproponować ofertę na innych warunkach.
Po wyborze oferty konieczne jest uzupełnienie informacji w formularzu, a następnie połączenie się ze swoim kontem bankowym w celu uzyskania oferty.
2.    Oferta
Po uzupełnieniu danych oceniana jest zdolność kredytowa i w ciągu kilku minut udzielana jest informacja o przyznaniu pożyczki. Na tym etapie zostaje przedstawiona oferta na podstawie analizy danych klienta. Oferta jest elastyczna – klient ma możliwość wybrania kwoty pożyczki oraz okresu spłaty. Dopiero po ustaleniu spłaty pierwszej raty oraz planu spłaty i zatwierdzeniu zmian można przejść do następnego kroku.
3.    Uzyskanie pożyczki
To ostatni krok, który dzieli od pojawienia się na koncie pożyczki. Należy wybrać metodę płatności, a potem zgodnie ze wskazówkami przechodzić kolejne etapy. Zatwierdzenie umowy odbywa się poprzez podpisane umowy. Firma zastrzega, że w trosce o bezpieczeństwo w niektórych przypadkach konieczne będzie wysłanie dokumentów. Pieniądze mogą pojawić się na koncie już w ciągu kilku minut. Firma ma konta w 19 bankach oraz paypal – dzięki temu pieniądze szybko pojawiają się na kocie u większości klientów.

 

Opóżnienia w spłacie w Monedo Now – windykacja

 

     Spłata kredytu odbywa się na indywidualny numer konta podany w Profilu Użytkownika (dostępny po wybraniu Monedo Now – zaloguj). Spłaty należy dokonywać zgodnie z harmonogramem ustalonym na etapie wnioskowania o pożyczkę. W Monedo nie ma możliwości przedłużenia pożyczki – ustalone warunki nie mogą zostać zmodyfikowane. W przypadku opóźnionych płatności uruchamiane są działania Monedo windykacja. Jakie są konsekwencje braku terminowej spłaty?
•    Kontakt z pożyczkobiorcą w celu ustalenia spłaty korzystnej dla obu stron.
•    Możliwość przekazania zobowiązania do zewnętrznej firmy windykacyjnej.
•    Powiadomienie Biura Informacji Kredytowej o niewywiązywaniu się ze zobowiązań.
•    Odzyskanie należności na drodze procesu prawnego.

 

Monedo Now – w trosce o bezpieczeństwo

 

     W swoich działaniach firma zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich klientów. Techniczne podejście dzieli na 4 etapy
•    Prewencja – nieustanne dopracowywanie systemu, aktualizacje i teksty zabezpieczeń, aby jeszcze lepiej chronić dane.
•    Detekcja – wykrywanie sygnałów poprzez nieustanne monitorowanie informacji oraz przeprowadzanie analiz, które zapewnia sprawne funkcjonowanie systemu.
•    Reakcja – firma ma przygotowane plany reakcji na wypadek wystąpienia niepokojących sytuacji. Każdy przypadek, który może świadczyć o nawet najmniejszym zagrożeniu danych, niezwłocznie przekazywany jest do zespołu bezpieczeństwa.
•    Ochrona danych – przechowywanie danych to ogromne wyzwanie – dlatego wszystkie serwery są zabezpieczone, dane na nich szyfrowane, a uzyskanie dostępu do nich wymaga wieloetapowego uwierzytelnienia.
Klienci nie muszą obawiać się, że ich dane wpadną w niepowołane ręce – do danych mają dostęp tylko upoważnieni pracownicy, każda próba dostępu do danych jest rejestrowana. Firma używa certyfikatów na najwyższych poziomach, dodatkowo zleca audyty bezpieczeństwa zewnętrznych firmom, aby zagwarantować najwyższy poziom zabezpieczeń.

 

Opinie o pożyczce Monedo Now

 

     Oferta chwilówek na raty od Monedo zyskuje przychylne opinie. Na forach dyskusyjnych, czy stronach internetowych wrażeniami dzielą się dotychczasowi klienci. Chwalą sobie jasność zasad przy ratalnej spłacie, która nie obciążą zbytnio domowego budżetu. Dla firmy ważna jest nowoczesność, dlatego możliwe jest zaciągnięcie pożyczki ratalnej w celu zakupu przedmiotu w sklepach intenetowych – przykładem jest Allegro, gdzie jest możliwość uzyskania pożyczki bezpośrednio przez konto w serwisie.
Należy pamiętać, że z Monedo Now kontakt jest możliwy tylko w dni robocze. Godziny pracy Monedo to 8.00-20.00 (poniedziałek-piątek).

Monedo - Podsumowanie

Zalety

 • kwota pożyczki do 20 000 zł
 • szybka weryfikacja
 • współpraca z portalami sprzedażowymi z ofertą zakupu ratalnego

Wady

 • infolinia nie pracuje w weekendy
 • brak darmowej pierwszej pożyczki

Dane kontaktowe

Kreditech Polska Sp. z o.o. Ulica: Prosta 32
Warszawa, 00-838 Telefon: 22 307 46 27
Przejdź na stronę

Opinie klientów

66.666666666667% (2 opinie)
33.333333333333% (1 opinie)
0% (0 opinie)
0% (0 opinie)
0% (0 opinie)

Dodaj opinię

Twoja ocena:

W trosce o wysoką jakość komentarzy włączona jest moderacja dodanych opinii. Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora strony.

Pomyślnie dodano opinię.