Wróć do listy ofert

Rapida

 • Kwota pożyczki
  2500 PLN
  od 2500 zł do 25000 zł

 • Okres pożyczki
  12 miesięcy
  od 12 do 60 miesięcy

 • Kwota do zwrotu
  3544.06 PLN
  RRSO: 69.9%

 • Rata pożyczki
  295 PLN
  miesięcznie

bez BIK Weź pożyczkę

Rapida - opinie i oferta pożyczki

Weź pożyczkę

(4 opinie o Rapida)
Maksymalna kwota pożyczki: 25000 PLN

     Rapida Money udziela pożyczek w kwocie od 2 500 zł do 25 000 zł na okres 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. W ofercie nie ma darmowej pierwszej pożyczki. Firma nie weryfikuje wnioskodawców w rejestrach dłużników, ale wymaga gwaranta.
 

     Rapida Money to polska marka należąca do brytyjskiej The Richmond Group. Firma swoją ofertę kieruje do osób posiadających negatywną historię kredytową. Udzielając pożyczki online, nie wymaga zaświadczeń o dochodach, a jedynie poręczyciela, który przystąpi do długu i będzie uiszczał raty w przypadku niewypłacalności pożyczkobiorcy. Firma w ten sposób odpowiada na potrzeby klientów, którzy u innych firm udzielających kredytów nie mają możliwości skorzystania z pożyczki.
 

Rapida - Oferta

Oferta pożyczki w Rapida Money – również dla zadłużonych


     Rapida Money nie oferuje darmowej pierwszej pożyczki. Marka udziela pożyczek o wyższej kwocie niż większość tego typu firm na rynku - w wysokości od 2 500 zł do 25 000 zł. Możliwa wysokość pożyczki nie jest zależna od dotychczasowej historii pożyczkowej w danej firmie – oferta jest jednolita i każdy konsument ma możliwość skorzystania z identycznej oferty niezależnie od dotychczasowej historii kredytowej w Rapida Money.
W Rapida Money pożyczka ratalna przyznawana jest na okres minimum 12 miesięcy, następnie 24 lub 26 miesięcy, maksymalnie 48 miesięcy. Klient na etapie wyboru pożyczki wybiera okres spłaty.
Koszty pożyczki są zależne od warunków oferty – wnioskowanej kwoty i ilości rat. Wysokość kosztów można poznać już na etapie wyboru warunków oferty na stronie rapidamoney.pl. Po określeniu preferowanych warunków, w serwisie wyświetla się informacja o:
•    RRSO,
•    Wysokości miesięcznej raty,
•    Całkowitej kwocie do spłaty
•    Prowizji za udzielenie pożyczki,
•    Wysokości oprocentowania.

 

Warunki skorzystania z oferty w Rapida Money

 

    Aby wziąć kredyt w Rapida Money należy mieć ukończone 18 lat oraz mieć status rezydenta – czyli osoby zamieszkującej w Polsce. Wnioskodawca, aby otrzymać pożyczkę, nie może być w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz być w stanie wykazać możliwość wywiązania się z comiesięcznej spłaty pożyczki. Dodatkowo osoba ta musi przedstawić swojego poręczyciela – gwaranta, który to będzie spłacał kredyt w przypadku niewypłacalności pożyczkobiorcy.
Firma nie umożliwia przedłużenia terminu spłaty – jeśli pożyczkobiorca nie jest w stanie wywiązać się z comiesięcznych rat, spłatą kredytu obciążany jest gwarant.
Kto może ubiegać się o pożyczkę w Rapida Money?
-wiek pomiędzy 18 a 75 rokiem życia,
-obywatelstwo polskie lub karta stałego pobytu,
-brak niespłaconych zobowiązań w Rapida Money,
-posiada zdolność do spłat rat (ale nie musi mieć stałego źródła dochodu),
-pełna zdolność do czynności prawnych,
-nie może być w trakcie postępowania o upadłości konsumenckiej,
-wskaże gwaranta.
Warunki, które musi spełnić pożyczkobiorca, są znacznie mniej wymagające niż w przypadku innych chwilówek. Pożyczka ratalna Rapida Money to oferta dla osób zadłużonych, z negatywną historią kredytową. Dzięki możliwości rozłożenia nawet na 48 miesięcy w Rapida Money raty są dogodne w spłacie.

 

Czy w Rapida Money trzeba mieć gwaranta?

 

     Gwarant jest to osoba wyznaczona przez pożyczkobiorcę, która wykazuje się brakiem problemu ze spłatą wcześniejszych zobowiązań. Nie musi to być członek rodziny pożyczkobiorcy. Osoba ta musi mieć ukończone 18 lat, ale nie mieć więcej niż 75 lat. Choć pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w rejestrze dłużników, inaczej sytuacja wygląda w przypadku żyranta – Rapida Money sprawdza go w Biurze Informacji Kredytowej. Negatywna weryfikacja jednak nie dyskwalifikuje – jako poświadczenie może służyć nieruchomość należąca do poręczyciela. Warto zwrócić uwagę na fakt, że to na konto bankowe gwaranta zostaje dokonany przelew bankowy z pożyczką. Nie ma możliwości zaciągnięcia pożyczki w Rapida Money bez wskazania gwaranta.

 

Pożyczka na raty w Rapida Money – krok po kroku

 

     Pożyczka pozabankowa Rapida Money to alternatywa dla pożyczek bankowych. Z uwagi na specyfikę oferty (konieczność żyranta) proces jest bardziej rozbudowany, niż w przypadku innych chwilówek. Cały proces przeprowadzany jest online oraz poprzez weryfikację telefoniczną, bez konieczności stawiania się osobiście w placówce.
Krok 1 – ustalenie kwoty pożyczki i ilości rat.
Krok 2 – uzupełnienie przez pożyczkobiorcę formularza zgłoszeniowego.
Krok 3 – uzupełnienie przez gwaranta formularza.
Krok 4 – przeprowadzenie weryfikacji telefonicznej (pożyczkobiorca i gwarant).
Krok 5 – zaakceptowanie warunków przez gwaranta.
Krok 6 – wypłata pożyczki na konto gwaranta.

 

Jak wygląda przyznanie pożyczki w Rapida Money?

 

     W celu zaciągnięcia pożyczki należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Rapida Money – to pierwszy krok, który trwa kilka minut, ale jest konieczny do rozpoczęcia procesu przyznania pożyczki. Po zaakceptowaniu wniosku osoba wyznaczona przez pożyczkobiorcę otrzyma link do części formularza przeznaczonego dla niego. W formularzu obie osoby muszę wypełnić informacje dotyczące swoich dochodów oraz miesięcznych wydatków. Czy Rapida Money dzwoni do pracodawcy kredytobiorcy lub gwaranta? Nie - w Rapida Money kontakt odbywa się bezpośrednio z gwarantem i przeprowadzony jest drogą telefoniczną. Rozmowa telefoniczna przeprowadzona przez firmę zarówno z pożyczkobiorcą, jak i poręczycielem jest elementem procesu koniecznym do przyznania pożyczki. Na tym etapie gwarant jest informowany o swoich obowiązkach i zasadach pożyczki.
Cały proces może opóźnić się, jeśli pojawią się problemy ze skontaktowaniem się telefonicznie z pożyczkobiorcą lub gwarantem. W Rapida Money kontakt telefoniczny odbywa się w godzinach pracy biura obsługi klienta.
W przypadku pozytywnej weryfikacji Rapida Money dokonuje wpłaty na konto bankowe gwaranta, w celu przekazania kwoty do pożyczkobiorcy. Pożyczka wypłacana jest w ciągu 48 godzin od przyznania pożyczki i zatwierdzenia gwaranta. Rapida Money posiada konta bankowe w większości polskich banków (choć nie podaje wykazu kont) oraz obsługuje system BlueCash, dlatego przelew pojawia się na koncie gwaranta zazwyczaj zaraz po jego wysłaniu.

 

Odpowiedzialność gwaranta w Rapida Money

 

     Wzięcie pożyczki w Rapida Money bez pozytywnej weryfikacji gwaranta nie jest możliwe. Decydując się na zostanie gwarantem lub poszukując osoby, która zostanie gwarantem pożyczki, trzeba mieć świadomość, że odpowiedzialność gwaranta nie kończy się na etapie przekazania kwoty pożyczki. Ponosi on taką samą odpowiedzialność za spłatę pożyczki jak pożyczkobiorca, dlatego jest informowany o braku uregulowania płatności już w dniu, w którym przewidziana jest harmonogramem spłata danej raty.
W jakich przypadkach gwarant musi spłacać pożyczkę w Rapida Money?
•    Pożyczkobiorca opóźnia się ze spłatą raty.
•    W przypadku śmierci pożyczkobiorcy.
•    Pożyczkobiorca zbankrutuje.
W każdym z tych przypadków gwarant przejmuje pozostałą kwotę pożyczki i jest zobowiązany do jej spłacania zgodnie z harmonogramem aż do całkowitego wywiązania się ze zobowiązania.

 

Jak wygląda i kogo dotyczy windykacja Rapida Money?

 

     W Rapida Money przedłużenie terminu spłaty nie jest możliwe. Należy pamiętać, że w Rapida Money windykacja dotyczy nie tylko kredytobiorcę, ale w przypadku jego niewypłacalności – także gwaranta. Jak określa firma, w przypadku braku terminowej spłaty przewiduje czynności windykacyjne:
•    Monit telefoniczny,
•    Monit smsowy,
•    Monit mailowy,
•    Monit pocztą tradycyjną,
•    Windykacja poprzez podmiot zewnętrzny,
•    Przekazanie informacji o czynnościach windykacyjnych do biur informacji kredytowej
•    Wypowiedzenie umowy (ze skutkiem natychmiastowym),
•    Droga sądowa dochodzenia należności (co może skutkować zajęciem rachunku bankowego kredytobiorcy, zajęcie wynagrodzenia, ruchomości, ruchomości, praw majątkowych i wierzytelności).

 

Opinie o Rapida Money

 

     Pozytywne opinie Rapida Money firma zawdzięcza swojej nietypowej ofercie – często decydują się na jej usługi osoby, które nie mogą skorzystać z innych ofert pożyczek z uwagi na swoją negatywną historię kredytową. Chwilówka Rapida Money oferuje wysokie kwoty na długi okres spłaty, przy jednocześnie niskich wymaganiach dla pożyczkobiorcy.
Spłacając pożyczkę należy pamiętać, że Rapida Money numer konta do spłaty ma ogólny, więc przy wykonywaniu przelewu konieczne jest podanie numeru pożyczki.
Pożyczka spłacona i szukasz informacji jak usunąć konto w Rapida Money? Konto użytkownika założone w serwisie na potrzeby skorzystania z pożyczki możesz usunąć samodzielnie w dowolnym momencie, pod warunkiem, że wywiązałeś się ze zobowiązań związanych ze spłatą.
 

Rapida - Podsumowanie

Zalety

 • możliwość wzięcia pożyczki przy negatywnej historii kredytowej
 • możliwe wysokie kwoty pożyczki (do 25 000 zł)
 • spłaty kredytu rozłożone nawet na 36 miesięcy
 • możliwość wnioskowania online
 • niska granica wieku (od 18 lat)
 • brak konieczności stałego zatrudnienia

Wady

 • konieczność wskazania gwaranta
 • szereg warunków, które musi spełniać poręczyciel
 • rozbudowany proces wnioskowania o pożyczkę
 • konieczność weryfikacji telefonicznej
 • możliwość wyboru tylko 5 wariantów okresu spłaty

Dane kontaktowe

Rapida Sp. z o.o. Ulica: Ostatnia 1C
Kraków, 31-444 Telefon: 128 813 123
Przejdź na stronę

Opinie klientów

100% (4 opinie)
0% (0 opinie)
0% (0 opinie)
0% (0 opinie)
0% (0 opinie)

Dodaj opinię

Twoja ocena:

W trosce o wysoką jakość komentarzy włączona jest moderacja dodanych opinii. Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora strony.

Pomyślnie dodano opinię.