Wróć do listy ofert

Vivus

 • Kwota pożyczki
  1000 PLN
  od 100 zł do 7500 zł

 • Okres pożyczki
  30 dni
  od 1 do 30 dni

 • Kwota do zwrotu
  1000.00 PLN
  RRSO: 0.00%

 • Rata pożyczki
  1000 PLN
  jednorazowo

darmowa pierwsza pożyczka Weź pożyczkę

Vivus - opinie i oferta pożyczki

Weź pożyczkę

(5 opinie o Vivus)
Darmowa pierwsza pożyczka: 3 000 PLN Maksymalna kwota pożyczki: 7500 PLN

W Vivus pożyczki dostępne są w kwocie od 100 zł do 7 500 zł na okres od 1 do 30 dni. Pierwsza pożyczka do 3 000 zł jest darmowa.
 

     Vivus to jedna z największych firm w Polsce udzielających pożyczek – chwilówek. Popularność potwierdzają dobre opinie klientów. Firma istnieje od 2008 roku, kiedy rozpoczęła działalność na Litwie, następnie rozszerzając swoją działalność na Danię, Finlandię, Litwę, Szwecję, aż w 2012 roku zaoferowała swoje usługi na rynku polskim. Swoim intensywnym marketingiem i znacznymi nakładami na reklamę uważana jest za najbardziej hojną w tym zakresie w swoim sektorze. Reklamy z pacynką Mr. Hi’s stały się znakiem rozpoznawczym pożyczkodawcy i są dobrze znane osobom, które nie korzystały z usług Vivus.


     Marka należy do 4 Finance Group, w której portfolio znajduje się także marka Zaplo - oferująca pożyczki na raty. 
 

Vivus - Oferta

Vivus – pierwsza pożyczka za darmo


     Vivus pierwszą pożyczkę oferuje za darmo – w kwocie od 100 do 3 000 zł na 30 dni. Pożyczkobiorca po 30 dniach oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył – bez prowizji i dodatkowych opłat. Brak prowizji i dodatkowych opłat obowiązuje tylko w przypadku terminowej spłaty pożyczki. Maksymalna kwota pożyczki dostępna w Vivus to 7 500 zł, jednak limit pożyczki jest ustalany indywidualne zależnie od zdolności kredytowej.

 

Czy Vivus umożliwia przedłużenie terminu spłaty?

 

     W Vivus istnieje możliwość jednorazowego przedłużenia terminu spłaty o 7, 14 lub 30 dni. W przypadku pierwszej pożyczki może skorzystać z przedłużenia nawet dwukrotnie, ale przy następnych pożyczkach taka możliwość jest tylko raz. Za każde przedłużenie naliczane są dodatkowe opłaty naliczane procentowo zależnie od kwoty pozostałej do spłaty, wybranej opcji przedłużenia. Koszty opłaty za przedłużenie różnią się w zależności od tego, czy przedłużany jest termin pierwszej pożyczki, czy kolejnej.
Jak przedłużyć termin pożyczki w Vivus? Na Profilu Klienta dostępna jest informacja o wysokości prowizji. Jest możliwość, aby poznać kwotę poprzez Vivus infolinia lub e-mailem. Wykonanie przelewu na określoną w profilu klienta kwotę jest konieczne, aby przesunąć termin spłaty.

 

Kto może skorzystać z chwilówki w Vivus?

 

     Warunkiem skorzystania z oferty Vivus jest bycie obywatelem Polski mieszkającym na terenie kraju, posiadanie pełnych zdolności do czynności prawnych oraz plasuje się w przedziale wiekowym 19-78 lat. Aby wziąć pożyczkę, należy mieć dowód osobisty, telefon komórkowy oraz konto osobiste w banku.
W Vivus można mieć tylko jedną aktywną pożyczkę, ale istnieje możliwość wystąpienia o kwotę dodatkową, jeśli nie przekroczyło się kwoty limitu ogólnego. Limit ten jest określany indywidualnie dla klienta, zależnie od jego zdolności kredytowej. Limit ogólny jest widoczny na koncie w serwisie – należy w tym celu wejść w sekcje Vivus logowanie.

 

Składanie wniosku w Vivus– krok po kroku

 

Wybierz kwotę oraz ilość dni
Składanie wniosku należy rozpocząć od wybraniu kwoty pożyczki oraz ilości dni na ile ma być wzięta pożyczka na stronie vivus.pl. Na tym etapie dostępna jest już informacja z określonym terminem płaty oraz kwotami odsetek, prowizji, wysokości RRSO i całkowitą kwotą pożyczki. Wygodny suwak umożliwia poznać szczegóły poszczególnych opcji bez konieczności rejestrowania się bądź czytania umowy.
Zarejestruj się
Do wnioskowania o pożyczkę konieczne jest posiadanie konta w serwisie. Przygotuje: telefon komórkowy, dowód osobisty oraz zabezpiecz możliwość dostępu do swojego konta bankowego. Po wybraniu wariantu pożyczki kliknij „weź pożyczkę”, a jeśli jesteś już klientem, wybierz na stronie vivus – zaloguj się. Już na tym etapie konieczne jest podanie także swojego numeru PESEL oraz serii i numeru dowodu osobistego. 
Potwierdź tożsamość przelewem
Przelew potwierdzający tożsamość należy dokonać z osobistego konta w wysokości 1 grosz.
Imię i nazwisko osoby wnioskującej muszą być zgodne z danymi posiadacza konta. Na konto to zostanie przelana kwota pożyczki.
Na jakie konta bankowe Vivus można dokonać przelewu? Tradycyjny przelew weryfikujący tożsamości można wykonać na jedno z kont bankowych w: Alior Banku, Pekao S.A., Getin Banku, ING Banku, Millenium Banku, PKO Banku Polskim.
Vivus umożliwia także dokonanie przelewu za pomocą systemu Blue Media, który umożliwia wykonanie szybkich przelewów pomiędzy kontami w różnych bankach.
Przyznanie pożyczki
Decyzje o przyznaniu pożyczki wnioskodawca otrzyma w ciągu kilkunastu minut – zarówno poprzez SMS, jak i adres e-mail. W przypadku pozytywnej decyzji przelew na konto wykonany zostanie nawet w ciągu 15 minut. Zależy Ci na szybkim przelewie pożyczki w Vivus? Muszą zostać spełnione następujące warunki:
Decyzja o przyznaniu pożyczki zapadnie w godzinach pracy obsługi klienta.
Rachunek bankowy znajduje się w jednym z banków: Alior Bank, Pekao S.A., Getin Bank, ING Bank, Millenium Bank, PKO Bank Polski.
Bank pożyczkobiorcy realizuje przelewy przychodzące i wychodzące w momencie wypłaty pożyczki.

 

Czy w Vivus można wziąć pożyczkę przez telefon?

 

     W Vivus istnieje możliwość wnioskowania o pożyczkę przez telefon. Jak wygląda pożyczka przez telefon w Vivus? Dzwoniąc pod numer 22 206 21 21 należy podać te same dane, które wymagane są w kwestionariuszu na stronie internetowej. Tak samo, jak w przypadku uzupełniania wniosku przez serwis, również przy telefonicznym wnioskowaniu należy dokonać przelewu weryfikacyjnego.

 

Rozpatrywanie wniosku o pożyczkę w Vivus

 

     Wniosek należy złożyć na stronie Vivus, przez aplikację mobilną lub przez telefon. Konieczne jest podanie swoich danych osobowych. W każdym przypadku weryfikacja danych odbywa się przelewem tradycyjnym w kwocie 1 grosz lub za pomocą systemu BlueCash w kwocie 1 zł. 
Czy Vivus dzwoni do pracodawcy? W procesie składania wniosku pożyczkodawca nie kontaktuje się z pracodawcą. Vivus nie sprawdza także dochodu. Zdolność kredytowa wnioskującego jest weryfikowana w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG).
Informacje o decyzji wnioskodawca otrzymuje w wiadomości e-mail oraz wiadomością SMS. Firma korzysta z kont w czterech bankach (Alior Bank, Bank Pekao S.A., Getin Bank, Millennium Bank, PKO Bank Polski), dlatego w przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej w godzinach pracy biura pieniądze na koncie pojawią się nawet w 15 minut.

 

Dlaczego odrzucono wniosek?

 

     Odmowa udzielenia pożyczki następuje w momencie, kiedy wnioskodawca nie spełnia warunków. Szczególnie:
Wiek niższy niż 19 lub wyższy niż 78 lat,
Brak polskiego obywatelstwa,
Wpis do rejestru dłużników,
Nieuregulowanie wcześniejszych należności w Vivus.pl,
Błędy w formularzu rejestracyjnym.

 

Vivus dla zadłużonych

 

     W Vivus można mieć tylko jedną pożyczkę w tym samym czasie. Istnieje jednak możliwość zwiększenia kwoty swojej pożyczki w przypadku niewykorzystania całego Limitu Ogólnego. Limit ten jest indywidualny (maksymalnie 7 500zł) i o jego wysokości można dowiedzieć się z umowy w warunkach ogólnych. Aby zwiększyć kwotę pożyczki, należy złożyć wniosek poprzez Profil Klienta Vivus lub kontaktując się telefonicznie z Działem Obsługi Klienta.
Skorzystanie z możliwości wzięcia dodatkowej kwoty nie zmienia terminu spłaty pożyczki.

 

Opinie o pożyczkach w Vivus

 

     Rosnącą pozycję na rynku pożyczkodawca zawdzięcza także dobrym opiniom użytkowników. Firma wypracowała sobie pewną pozycję na rynku, co potwierdzają liczne nagrody, które zdobył Vivus. Jako pierwsi zaproponowali pierwszą pożyczkę bez kosztów. Firma nieustannie dba o podniesienie standardów swoich usług i wprowadza nowe rozwiązania, aby spełnić oczekiwania klientów. Dlatego w Vivus kontakt może odbywać się nie tylko za pomocą strony internetowej, ale także telefonicznie i przez aplikację mobilną. 
Należysz do grona klientów, którzy spłacili pożyczkę i zastanawiasz się, jak usunąć konto w Vivus? Posiadanie konta w serwisie nie obliguje do niczego i nie wiąże ze sobą kosztów. Jeśli zdecydujemy się na usunięcie naszych danych, nie ma możliwości ponownego założenia konta, a tym samym ponownego wzięcia pożyczki Vivus.

 

Spłata pożyczki Vivus

 

     W Vivus numer konta do spłaty wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami wysyłane są na podany w czasie rejestracji adres e-mail. Wpłaty można dokonywać z dowolnego rachunku bankowego, ważne jednak, aby pamiętać o zamieszczeniu w tytule przelewu numer swojej pożyczki. A co w przypadku opóźnień w spłacie? Jeśli nie skorzystało się z możliwości przedłużenia terminy spłaty w Vivus, windykacja przebiega podobnie jak u innych pożyczkodawców. Po telefonie od windykatora należy spodziewać się listownego wezwania do spłaty oraz wypowiedzenia umowy pożyczki. Jeśli spłata w dalszym ciągu nie została uregulowana firma Vivus może sprzedać dług firmie windykacyjnej lub samodzielnie pozwać dłużnika do sądu.

 

Czy w Vivus można wziąć pożyczkę na raty?

 

     Bezpośrednio w Vivus nie ma możliwości wzięcia pożyczki na czas dłuższy niż 30 dni. Jednak pożyczki na raty bez formalności i zaświadczeń o dochodach można zaciągnąć w Zaplo – marce należącej do tej samej spółki. Pożyczka ratalna w Zaplo możliwa jest w kwocie od 1000 zł do 10 000 zł na 3-36 rat. Wniosek należy wypełnić na stronie Zaplo.pl.
 

Vivus - Podsumowanie

Zalety

 • pierwsza pożyczka darmowa
 • rozpoznawalność marki
 • możliwość przedłużenia terminu spłaty
 • wniosek online
 • maksymalna kwota 7 500 zł
 • możliwość weryfikacji w systemie BlueCash

Wady

 • weryfikacja w rejestrze dłużników
 • maksymalna kwota dostępna przy 5 pożyczce

Dane kontaktowe

Vivus Finance sp. z o.o. Ulica: 17 Stycznia 56
Warszawa, 02-146 Telefon: 22 206 21 21
Przejdź na stronę

Opinie klientów

80% (4 opinie)
20% (1 opinie)
0% (0 opinie)
0% (0 opinie)
0% (0 opinie)

Dodaj opinię

Twoja ocena:

W trosce o wysoką jakość komentarzy włączona jest moderacja dodanych opinii. Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora strony.

Pomyślnie dodano opinię.